Безсумнівно, настане момент, коли компанії потрібно буде подати тендер. Незалежно від того, чи відбувається це через розширення, націлювання на нові контракти чи дотримання процесу закупівель для існуючого покупця, подання тендеру стане необхідним злом.

Вирішення питання щодо участі в торгах

Для того, щоб компанія розширилася і стала більш прибутковою, справедливо припустити, що вони зустрінуть процедуру торгів для нових контрактів.

Важливо повністю дослідити можливості контракту та саме те, що вони передбачають; не лише з точки зору процесу торгів та тендерної документації, але і наслідків самого контракту. Ніколи не варто поспішати брати участь у торгах на новий контракт, не перевіряючи, чи можна буде виконати всі вимоги та відповідальність за контрактом. Це може означати відкриття нових офісів, залучення додаткових ресурсів, впровадження нових заходів щодо якості – список можна продовжувати. Повний перегляд специфікації контракту та вимог має бути першим кроком при прийнятті рішення щодо участі в торгах і, зрештою, чи це правильний контракт для бізнесу. Переглянути список активних торгів для підписання контракту на продаж лісу-кругляку можна на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood.

Після того, як було вирішено, що контракт є «підходящим» варіантом і гарною можливістю для компанії, варто перевірити, що береться участь у процесі торгів, через PQQ та тендерну документацію. Не існує взаємозв’язку між вартістю контракту та розміром тендерного документа, який ви повинні заповнити. Потрібно знати про обсяг необхідних робіт, часові рамки, в яких його потрібно виконати, і, зрештою, хто збирається бути тендерним автором для подання. Переглянути список активних торгів можна на сайті sale.ueex.com.ua.

Контракти низької вартості з обтяжливою процедурою торгів, а на іншому кінці шкали – контракти високої вартості з простим одноетапним процесом – це зараз часто можна зустріти. Отже, життєво важливо оцінити, чи є це важливим контракт, незалежно від процедури торгів, чи є більш ефективним за часом, та економічно зосередитись на інших можливостях.

Торги за існуючі контракти

Компанії, можливо, доведеться подавати заявки на контракт, за яким вона відповідає. Незважаючи на комерційні відносини, для певних вартісних контрактів повинен бути встановлений офіційний тендерний процес. Згідно з урядовими правилами та правилами, орган влади повинен оголосити контракт на тендер, щоб забезпечити прозорість та співвідношення ціни та якості, тому контракт, який вже укладається для органу влади, може бути здійснений через повний процес закупівель.

Торги вперше

Це може бути складний і напружений процес, тому, вперше зіткнувшись із заявкою, варто переконатися, що бул повністю прочитана документація та поставилено себе перед перспективу замовників, щоб визначити, що вони шукають і як має бути ваша структурована.

Написання тендеру

Після того, як було прийнято рішення взяти участь у тендері на контракт постачання лісу-кругляку, доведеться заповнити PQQ та/або тендерний документ. Написання переможного тендеру – це процес та унікальна майстерність. По суті, обгрунтовується перед замовником, чому компанія найкраще підходить для доставки товарів чи послуг за найкращою ціною, і чому їй слід присудити контракт.

Важливо оцінити, хто у організації найкраще підходить для завершення подання заявки. Це може базуватися на технічних знаннях, а також компетентності в написанні переконливої ділової пропозиції. Варто пам’ятати, що тендерний процес – це змагання. Вкрай важливо відрізняти бізнес від конкуренції та пропонувати інновації, додану вартість та дотримання всього чинного законодавства. Якщо можливо, варто залучити знання від різних членів команди, щоб скласти найбільш повне подання заявок.

Варто подумати про те, щоб звернутися за підтримкою заявок у формі компанії, яка пише тендер, щоб збільшити шанси виграти контракт. Як правило, стикаються з більш складними технічними анкетами, як тільки розпочато торги, або потрібна додаткова підтримка для контракту «повинен виграти», саме тому звернення до професійного автора пропозицій має сенс.